Evlilik Terapisti İle Çiftler Sorunlarından Kurtuluyor

Evlilik terapisi, ilişkinizin ömrünü uzatır.

Evlilik terapisi, çiftlerin ilişki sorunlarını çözmelerine, daha sağlıklı bir iletişim kurabilmelerine ve daha yakın bir ilişkiye sahip olmalarına yardımcı olabilir. Bugüne kadar ki meslek hayatında 15.000’den fazla danışmanlık tecrübesi bulunan Halil Özgen hocamız Türkiye’de evlilik okulunu kurmuştur.

Evlilik terapisi, ilişkinizin ömrünü uzatmak ve yeniden inşası için bir fırsattır. 

Mersin’de evlenmek üzere olan nişanlı çiftlere evliliklerde karşılaşabilecekleri problemler hakkında uzun yıllar eğitimler vermiştir. Ayrıca Türkiye’nin her yerinden katılan uzman psikolog meslektaşlarına İmago evlilik terapisi kuramları ve uygulamalı eğitimler vererek evlilik terapisti ekibinin yetişmesine öncülük etmiştir. Bununla birlikte evlilik atölyesi çalışmaları ile çiftlere yaşadıkları sorunların çözümleri noktasında drama çalışmaları yapmaktadır.

Evlilikte Ne Zaman Terapiste Gitmek Gereklidir?

Mersin’de evlilik terapisi bir tür psikoterapi olup çiftlerin çatışmalarını fark etmesine, çözmesine ve ilişkilerini ileri düzeye taşımasına yardımcı olan yöntemdir .İlişkiler her zaman kolay değildir. Evlilik terapisinin başarısını belirleyen en önemli faktörlerden biri, doğru terapistin seçilmesidir.

Evlilik terapisi, çiftlerin iletişim becerilerini geliştirmelerine ve sorunları çözmelerine yardımcı olabilir. Küçük sorunlar ihmal edilirse büyük sorunlara yol açabilir. Birlikteliğinizi kurtarmak için yardım istemek, zor bir karardır, ancak aynı zamanda en doğru karardır.

Evlilikte sorunları çözmek her zaman kolay olmayabilir. Bazen evlilik bitirilmelidir.  Boşanmayı planlayan evli çiftler Mersin evlilik terapisti seanslarına katılarak boşanma aşamasını sağlıklı bir şekilde geçirebilirler. Seanslar, çiftlerin evliliklerinin sona ermesi sırasında sağlıklı iletişim kurma, anlaşmazlıkları çözme ve duygusal olarak sağlıklı kalma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Boşanma sürecinde ebeveynler birbirlerine saygılı davrandıklarında ve çocukları orta yere koyduklarında, çocuklar daha az travma yaşayabilirler .Boşanma süreci danışmanlığı, çiftlerin boşanma sürecini daha sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur.

Mersin’de Evlilik Terapistine Gidenleri Yorumları

Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLARI OKU

HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLARI OKU

Mersin’de evlilik terapisi almak isteyen çiftler, başarılı bir terapi sürecine başlamak için nitelikli bir evlilik terapisti bulmalıdır. Adana ve Mersin’de uzun yıllardır aktif olarak çalışan ve 15.000 den fazla danışmanlık tecrübesi olan  Halil Özgen hocamız, evlilik sorunlarını çözmek için ihtiyaç duyduğunuz desteği sunmaktadır. Evlilik terapisi için hocamızı değerlendiren kişilerin yorumlarını okumak isterseniz, sitemizdeki yorumları TIKLAYINIZ.

Mersin ve Adana’da evlilik terapisi için Halil Özgen hoca ve ekibinin seansları ve ücretleri hakkında bilgi almak için sitedeki arama butonuna veya whatsapp butonuna tıklayabilirsiniz.

Mersin Evlilik Terapisti Fiyatları Nedir?

Her aile danışmanlığı seansı için ne kadar ücret alındığı konusu ilk sorulan sorular arasındadır. Mersin evlilik terapisti fiyatları oldukça fazla değişiklik göstermekle birlikte Mersin aile terapisi seans ücretleri 750 TL ile 2000 TL arasında değişim gösterir. 45 ile 60 dakikalık seans süresi sonucunda merkezimizde ücret en alt sınırda tutularak 600 TL olarak belirlenmiştir. Online psikolog seans ücretleri daha düşük olduğundan 500 TL olarak belirlenmiştir.

Seans aralıkları, çiftlerin sorunlarının ciddiyetine göre belirlenir. İlk dört seansta, çiftin sorunlarının ilişkiye zarar vermesini önlemek için adımlar atılır. Çiftlerin yaşadığı sorunların kalıcı olarak ortadan kalkması için, 4. seanstan itibaren aylık seanslar halinde tamamlayıcı danışmanlık hizmeti verilmektedir. Evlilik terapisi, çiftlerin ihtiyaç duyduğu kadar süre devam etmelidir. Sorunlarınız ne kadar büyükse bu süre de o kadar uzun olacak.

Mersin’de evlilik terapisi desteği almak, çiftler için genellikle zor bir karardır. Ancak sorunlu bir evliliğiniz varsa, destek almak, yardım istemek sorunlarınızı görmezden gelmenizden çok daha etkilidir. Sorunlarınızın kendi başına geçeceğini düşünüyorsanız zamanla daha karmaşık hale geldiğini göreceksiniz. Evliliğinizin yardıma ihtiyacı olduğunu kabul ederek profesyonel yardım almaya adım atmak en zor kısmıdır.

Mersin Evlilik Terapisti Tavsiye Eder misiniz?

Mersin evlilik terapisti tavsiyesi için sevdikleriniz, arkadaşlarınız veya doktorlarınız önerilerde bulunabilir. Bir çift terapisi kararı almadan önce mutlaka uzmanın deneyimini öğrenin. Bugüne kadar  15.000 den fazla aile danışmanlığı tecrübesi olan  Halil Özgen hocamız evlilikler konusunda oldukça fazla çalışmaya sahiptir. Seans haricindeki zamanlarda bile uzman psikolog asistanları aracılığıyla bilgi almanız mümkün olmaktadır.

Mersin’de evlilik terapisi seansları sayesinde ilişkinizi sağlamlaştıracak iletişim kurma, problem çözme ve farklılıkların tartışılması konularında beceriler öğreneceksiniz. Tartışmalarınızın kaynaklarını saptayıp birbirinizi daha iyi anlamayı öğreneceksiniz. Birbirinizin suçlamadan sorunların ne olduğunu öğrenip, problemleri ortadan kaldırmanın yollarını öğreneceksiniz.

halilozgen01
HALİL ÖZGEN KİMDİR?

Mersin En İyi Evlilik Terapisti Nasıl Bulunur?

Mersin’de iyi evlilik terapisti düşünüyorsanız akılda tutulması gerekenler şunlardır. Sorunlarınızı danışmanla konuşma bazen zor olabilir. Çoğu zaman çiftler seanslarda birbirlerine bağırabilir, şiddetli tartışabilir veya tam tersine sessiz ve suskun kalabilirler. Aslına bakarsanız her ikisi de kötü değil. Terapistiniz aranızdaki sorunların giderilmesi için mevcut öfke durumunuzla nasıl başa çıkabileceğinizi öğretecektir.

Eşiniz evlilik terapisi seanslarını kabul etmez ve reddederse seanslara tek olarak katılabilirsiniz. İlişkinizi onarmak isterseniz size bireysel olarak yardım edecek ve nasıl davranmanız gerektiği hususlarında tavsiyelerde bulunacağız. Evlilik terapisi seansları sırasında öğrendiklerinizi uygulamaya geçirmek için sizlere ev ödevleri vereceğiz. Fakat çiftlerden birinin ruh sağlığı  sorunları varsa, bu sorunların çözümü içinde psikiyatri desteği almasını önereceğiz.

Sizler de çözüm isterseniz Halil Özgen hoca ve  ekibi ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Bunun için  iletişim bilgilerini kullanarak  asistanlara erişebilir ve  danışmanlık seansları hakkında  bilgi alabilirsiniz.

Online Evlilik Terapisi

Mersin’den uzakta  iseniz  Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden online evlilik terapisi  alarak,  sorunlardan kurtulabilirsiniz. Online evlilik terapisi ücretleri 500 TL olup hocamız ile görüşmek ve bilgi almak için ekranın altındaki telefon veya whatsapp butonlarını kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Üstelik asistanımız ailenizde yaşadığınız sorun hakkında  hocamız ile ön görüşme yapma imkanını sağlayacaktır.

Yaşadığınız sorunların adeta kartopu gibi büyümesine izin vermeyin, yaşamınızı güzelleştirin. Bunun için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Kısacası artık sende HAK ETTİĞİN MUTLULUĞU YAŞAMAK için destek almayı sakın unutma.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.


    error: Content is protected !!